Results 20.01.18
Wexford Football League Results Sunday 20th January 2018/2019
O’Neills LFA Junior Cup Third Round
Crettyard United 2 Gorey Rangers 2 A.E.T (Crettyard won 4-2 on penalties)
Freebooters FC 0 North End United 1
O’Neills LFA Junior Cup Fourth Round
Moyne Rangers 0 Real Transylvania 3
Forth Celtic 2 Parkville United 1
Neil O’Sullivan Cup 1st Round
Enniscorthy Town 2 Wexford Celtic 0
Rathnure 1 Enniscorthy Utd 4
Campile 6 Bree Utd 0
Moyne Rangers 3 Curracloe Utd 4
St Josephs 0 New Ross Town 1
Taghmon Utd 1 St Leonards 1 A.E.T (St Leonards won 4-3 on penalties)
St Cormacs 1 Tombrack Utd 1 A.E.T (St Cormacs won 4-2 on penalties)
Glynn Barntown 1 Cloughbawn 2
Raheen 1 Adamstown 1 A.E.T (Adamstown won 4-2 on penalties)
Killenagh Wanderers 0 Ferns Utd 3
North End Utd 7 Gorey Celtic 1
Cushinstown 1 Kilmore Utd 4 A.E.T
Shelburne 1 Gorey Rangers 1 A.E.T (Shelburne won 5-4 on penalties)
Crossabeg 4 Rosslare Port 0
Billy Browne Cup 1st Round
Curracloe Utd B 0 Kiltealy Celtic 3
Forth Celtic B 3 Ballymurn Celtic 1
Camolin Celtic 0 Oylegate Utd 1
Rosbercon 3 Rosslare Rangers B 0
Ballagh 2 Ajax Athletic 1
Carne Utd 2 Crossabeg B 1 `
Gywn Jones Cup 1st Round
Cushinstown B 3 Caim Utd 2
Killenagh Wanderers B 2 Wexford Celtic B 0
Cloughbawn B 3 All Blacks B 2
Castledockrell Utd 1 Shamrock Rovers C 2
Enniscorthy Utd C 0 Wexford Bohs C 1
Premier Division
Corach Ramblers 0 Wexford Bohs 4
Shamrock Rovers 3 Courtown Hibs 1
Division 3A
Wexford Bohs 1 Rosslare Strand 3
Corach Ramblers 1 All Blacks FC 2
Division 4
Courtown Hibs 1 Gorey Celtic 0
Division 4A
Rosslare Port 2 Enniscorthy Town 4
St Josephs 2 Enniscorthy Utd 2
Tombrack Utd 2 Taghmon Utd 6
Division 5
St Cormacs 3 New Ross Town 2
Saturday 19th January Youths Results
Youths Premier Division
North End Utd 2 Gorey Rangers 0
New Ross Celtic 0 Moyne Rangers 3
Ferns Utd 1 Campile Utd 3
MMI Group Youths Division 1
Kilmore Utd 1 Wexford Celtic 6
St Cormacs 3 Rosslare Rangers 1
Bridge Rovers 0 Cloughbawn FC 1
Youths Division 2
Curracloe Utd 4 Camolin Celtic 3
Shamrock Rovers 1 Wexford Bohs 2
Tombrack Utd 2 St Josephs 2
Glynn Barntown 1 Enniscorthy Utd 1
Youths Division 3
Bree Utd 1 Fastnet Rovers 6
Corach Ramblers 3 St Josephs 2
Shelburne Utd 2 Adamstown 1
Older Results
- Results 17.03.2024
- Results 10.03.2024
- Results 03/03/2024
- 25.02.2024 Results
- Results 25.02.2024
- Results 18.02.2024
- Results 11.02.2024
- Results 04.02.2024
- Results 28.01.2024
- Results 28.01.2024
- results 21.01.2024
- Results 14.01.2024
- results 07.01.2024
- Results 17.12.2023
- Results 10.12.2023
- results 3.12.2023
- Results 26.11.2023
- Results 19.11.2023
- Results 12.11.2023
- Results 05.11.2023
- Results 22.10.2023
- Results 15.10.2023
- Results 08.10.2023
- Results 01.10.2023
- Results 16/17th Sept. 23
- Results 9/10th Sept 23
- Results 03.09.2023
- Results 28.05.2023
- Results 21.05.2023
- Results 14.05.2023
- Results 07.05.2023
- Results
- Results 23.04.2023
- Results 16.04.2023
- Results 09.04.2023
- Results 02.04.2023
- Results 26.03.2023
- Results 19.03.2023
- Results 12.03.2023
- Results 05.03.2023
- Results 26.02.2023
- Results 19.02.2023
- Results 12.02.2023
- Results 05.02.2023
- Results 29.01.2023
- Results 22.01.2023
- results 15.01.2023
- Results 08.01.2023
- Results 11/12/2022
- Results 04.12.2022
- Results 27.11.2022
- Results 20.11.2022
- Results 13.11.2022
- Results 06.11.2022
- Results 30.10.2022
- Results 23.10.2022
- Results 16.10.2022
- Results 09.10.2022
- Results 02.10.2022
- Results 25.06.2022
- Results 18.09.2022
- Results 11.09.2022
- Results 04.09.2022