Results 17.11.19
Wexford Football League Results Sunday 17th November 2019/2020
LFA Junior Cup 2nd Round
North End Utd 3 Suncroft 0
Avonmore FC 4 Tombrack Utd 1
Aylesbury FC 0 Gorey Rangers 5
LFA Junior Cup 3rd Round
Oliver Bond Celtic 0 Moyne Rangers 0 a.e.t. (Oliver Bond won 5-4 on penalties)
Shamrock Rovers 4 East Wall Blessborough 1
Premier Division
Rosslare Rangers 3 Campile Utd 2
Bunclody AFC 1 Courtown Hibs 2
Cloughbawn FC 3 Wexford Bohs 1
Division 1
St Cormacs 2 North End Utd 3
New Ross Town 2 New Ross Celtic 0
Glynn Banrtown 2 Corach Ramblers 3
Ferns Utd 2 Adamstown 1
Division 2
Raheen FC 0 Curracloe Utd 0 33 mins Match Abandoned Serious Injury
Taghmon Utd 3 Shamrock Rovers 1
Enniscorthy Utd 2 St Leonards 3
Gorey Rangers 4 Crossabeg FC 1
Gorey Celtic 2 Rosslare Port 1
Division 3
Duncannon FC 1 Enniscorthy Town 3
Wexford Celtic 1 St Josephs 2
Ajax Athletic 2 Cushinstown FC 0
Rosslare Strand 1 Killenagh Wanderers 1
Forth Celtic 0 Shelburne Utd 6
Division 3A
Fastnet Rovers 3 All Blacks FC 1
Ballymurn Celtic 1 Rathnure Utd 2
Rosbercon 2 Fethard Rangers 2
Bunclody AFC 1 Courtown Hibs 0
Wexford Bohs 0 Crossabeg FC 4
Division 4
Caim Utd 1 Rosslare Rangers 1
St Josephs 3 Corach Ramblers 4
Camolin Celtic 3 Kiltealy Celtic 2
Ferns Utd 4 Carne Utd 3
Division 4A
Shamrock Rovers 11 St Cormacs 2
Ballagh FC 1 Wexford Bohs 3
Campile Utd 5 Enniscorthy Town 3
Curracloe Utd 5 Killenagh Wanderers 1
Enniscorthy Utd 3 St Leonards 1
Division 5
Ajax Athletic 0 Shelburne Utd 2
Wexford Celtic 2 Enniscorthy Utd 3
New Ross Town 2 Camolin Celtic 3
Fastnet Rovers 0 All Blacks FC 3
Glynn Barntown 3 Adamstown FC 1
Saturday 16th November Youths
O’Neills Sports Leinster Youth Cup First Round
Gorey Rangers 2 Rosslare Rangers 3 a.e.t
St Josephs 1 Freebooters 3
Youths Premier Division
North End Utd 3 Campile Utd 1
New Ross Celtic 1 Cloughbawn FC 3
MMI Group Youth Division 1
Forth Celtic 3 Kilmore Utd 3
Curracloe Utd 1 St Leonards 0
Wexford Celtic 1 Enniscorthy Town 3
Bridge Rovers 2 Glynn Barntown FC 1
Youths Division 2
Shelburne Utd 4 St Cormacs 1
Ballymurn Celtic 5 Camolin Celtic 0
Shamrock Rovers 0 Tombrack Utd 6
Ferns Utd 0 Gorey Celtic 2
Youths Division 3
Duncannon FC 7 Taghmon Utd 0
New Ross Town 5 Corach Ramblers 2
Wexford Bohs 3 Adasmtown 0
Fastnet Rovers 2 Wexford Celtic 0
Older Results
- Results 17.03.2024
- Results 10.03.2024
- Results 03/03/2024
- 25.02.2024 Results
- Results 25.02.2024
- Results 18.02.2024
- Results 11.02.2024
- Results 04.02.2024
- Results 28.01.2024
- Results 28.01.2024
- results 21.01.2024
- Results 14.01.2024
- results 07.01.2024
- Results 17.12.2023
- Results 10.12.2023
- results 3.12.2023
- Results 26.11.2023
- Results 19.11.2023
- Results 12.11.2023
- Results 05.11.2023
- Results 22.10.2023
- Results 15.10.2023
- Results 08.10.2023
- Results 01.10.2023
- Results 16/17th Sept. 23
- Results 9/10th Sept 23
- Results 03.09.2023
- Results 28.05.2023
- Results 21.05.2023
- Results 14.05.2023
- Results 07.05.2023
- Results
- Results 23.04.2023
- Results 16.04.2023
- Results 09.04.2023
- Results 02.04.2023
- Results 26.03.2023
- Results 19.03.2023
- Results 12.03.2023
- Results 05.03.2023
- Results 26.02.2023
- Results 19.02.2023
- Results 12.02.2023
- Results 05.02.2023
- Results 29.01.2023
- Results 22.01.2023
- results 15.01.2023
- Results 08.01.2023
- Results 11/12/2022
- Results 04.12.2022
- Results 27.11.2022
- Results 20.11.2022
- Results 13.11.2022
- Results 06.11.2022
- Results 30.10.2022
- Results 23.10.2022
- Results 16.10.2022
- Results 09.10.2022
- Results 02.10.2022
- Results 25.06.2022
- Results 18.09.2022
- Results 11.09.2022
- Results 04.09.2022