Wexford Football League Fixtures Sunday 19th November 2017/2018

 

O’Neills LFA Junior Cup Second Round

Bunclody AFC v Blessington FC, Church Road, 2.0             B Fenlon

 

O’Neills LFA Junior Cup Third Round

New Oak Boys v Corach Ramblers, Burrin Road, 11.0

Baldoyle United v Gorey Rangers, Brookstone Road, 2.0

Sheriff YC (Prem A) v North End United, Clontarf Astro, 2.0

Sheriff YC (Prem B) v Shamrock Rovers, Chanel Complex, 6.30, Sat Nov 18th

 

O’Neills LFA Junior Shield Second Round

St Johns AFC v Rosbercon AFC, Garrengreen, 2.0

Gorey Rangers v Grange Woodbine, Ramstown, 2.0            S Kelly

Cushinstown AFC v Colepark United, Cassagh, 2.0             F Sinnott

Banagher United v New Ross Celtic, Middle Road, 1.0

 

Premier Division                   (11.00)

Bridge Rovers v Courtown Hibs                                M Farrell/K Dunne/N Whelan

Tombrack Utd v Gorey Celtic                                                N Boland/S Kelly/P Rowlands       

New Ross Celtic v Moyne Rangers                            D Campion/F Sinnott/J Wafer

 

Division 1                               (11.00)

Ferns Utd v Wexford Bohs                                         M Franklin

Forth Celtic v Shelburne                                            D Donovan

Kilmore Utd v Moyne Rangers 2nd                             J O’Neill

Rosslare Rangers v Campile Utd                                M Kelly

St Leonards v Curracloe Utd                                      A Tobin

 

Division 2                               (11.00)

Killenagh Wanderers v Wexford Celtic                     S Hadley

New Ross Town v Adamstown          (1.30)              J Wafer                      

Cloughbawn v Stoney Rovers                                    M Kenny

St Josephs v St Cormacs                                             M Hogan

Crossabeg v Fastnet Rovers                                       P Redmond    

 

Division 3                               (11.00)

Bree Utd v Enniscorthy Town                                    J Doyle

Duncannon v Forth Celtic 2nd                                     J Diskin

Rosslare Port v Shamrock Rovers 2nd                        B O’Brien

 

Division 3A                            (11.00)

Raheen v Fethard Rangers                                          M Colfer                    

Rosslare Rangers 2nd v Bridge Rovers 2nd      (1.00)  D Dennehy     

Wexford Albion v Rosslare Strand                            M Comiskey

Ballymurn Celtic v Oylegate Utd       (1.30)              N Whelan                   

 

Division 4                               (11.00)

Corach Ramblers 2nd v All Blacks FC                        P O’Rourke

Curracloe Utd 2nd v Carne Utd           (1.30)              K Dunne                     

Camolin Celtic v Castledockrell                                G Cleary

Ferns Utd 2nd v Crossabeg 2nd            (1.30)              M Franklin

Courtown Hibs 2nd v Caim Utd                                  P Cashman

Ballagh FC v Wexford Bohs 2nd                                 K Murphy

                                      

Division 4A                            (11.00)

Wexford Albion 2nd v Campile Utd 2nd (1.15)                       J Tobin

Enniscorthy Utd 2nd v Tombrack Utd 2nd                               L Doyle

Ballymurn Celtic 2nd v Wexford Celtic 2nd                            S Burke

Gorey Celtic 2nd v St Josephs 2nd                                           T Kearney

Cloughbawn 2nd v Boolavogue Utd  (1.00)                            M Kenny

           

Division 5                               (11.00)

Enniscorthy Town 2nd v Killenagh Wanderers 2nd                 A Foley

Kiltealy Celtic v St Cormacs 2nd (1.30)                                 P Rowlands

New Ross Town 2nd v Cushinstown 2nd                                 W Murphy

Camolin Celtic 2nd v Ferns Utd 3rd                             (1.00)  K Farynik

Adamstown 2nd v St Leonards 2nd                                          D Jenkins

Rosslare Port 2nd v Bree Utd 2nd (1.00)                                  D Gaul

 

Saturday 18th November Youths

 

LFA Youth Cup 1st Round (2.00)

Gorey Rangers v Wicklow Rovers B             M Kenny

 

Youths Premier Division      (2.00)

Ferns Utd v North End Utd                            K Dunne

New Ross Celtic v Moyne Rangers    (11.00) D Donovan

Wexford Albion v Gorey Celtic                     D Campion

 

Youths Division 1                  (11.00)

Forth Celtic v St Leonards                             M Kelly

Campile Utd v Shelburne                               J Diskin

Bridge Rovers v Taghmon Utd                      J O’Neill

Wexford Celtic v Duncannon FC                   M Colfer

 

Youths Division 2                  (11.00)

Wexford Bohs v Kilmore Utd                        B Holohan

St Cormacs v Rosslare Rangers                      P Redmond

Cloughbawn FC v Curracloe Utd       (2.00)  S Hadley

 

Youths Division 3                  (11.00)

Tombrack Utd v Enniscorthy Utd                              P Rowlands                

Ballagh FC v Gorey Celtic 2nd                                   P O’Rourke

Gorey Rangers 2nd v Wexford Celtic 2nd                    K Farynik

Share
.

enniscorthyTownC...

.

wexfordAlbionC...

.

killenaghC...

.

carneFcC...

.

wexfordBohsC...

.

moyneC...

.

caimUnitedC...

.

curracloeUnitedC...

.

forthCelticC...

.

adamstownC...

.

corachRamblersC...

.

cloughbawnC...

.

shamrockRoversC...

.

fethardC...

 

logo

Fantasy Premier League 2016/17

fantasy premier league irelandJoin our official Fantasy Premier League competition. Simply setup a team here and join the official Wexford Football League using the following code:

101550-260420

Sponsorship Options

There are various sponsorship opportunities available at Wexford Football League. Sponsor a club, become a website sponsor or sponsor a page. To find out more get in touch

Leinster Football Associationfootball association of ireland

© 2017 Wexford Football League   |  Website by aztecdesign.ie
Back to Top